Boom s virtuální měnou

Posted by on 21.2.2020

Získat prostředky na financování našich přání a tužeb není příliš jednoduché. Často musíme v práci trávit přesčasy, stresovat se doufat, že náš zaměstnavatel ocení naši snahu. Většinou se tak však nestane a my se musíme spokojit s naši stabilní mzdou. Přitom zajistit si vhodný přivýdělek není vůbec obtížné. Stačí se jen dívat kolem sebe a

Boom s virtuální měnou

Získat prostředky na financování našich přání a tužeb není příliš jednoduché. Často musíme v práci trávit přesčasy, stresovat se doufat, že náš zaměstnavatel ocení naši snahu. Většinou se tak však nestane a my se musíme spokojit s naši stabilní mzdou.
mince bitcoinu.jpg
Přitom zajistit si vhodný přivýdělek není vůbec obtížné. Stačí se jen dívat kolem sebe a pokud se naskytne příležitost nebát se ji chytit za pačesy. Většina z nás se ale bojí riskovat. Naše těžce vydělané peníze se bojíme vložit do vratkého byznysu. Investice totiž nebývá žádná stabilní věc, můžeme tedy ze dne na den vše ztratit.Ale kdo nic neriskuje nemůže ani nic získat.
Trendem v investování se poslední řadu let stala kryptoměna. Jedná se o virtuální peníze, do kterých můžeme investovat své finanční prostředky. Nemá žádnou fyzickou podobu a nachází se pouze ve světě kódů a programovacích jazyků.
Některé z nich bude jistě znát každý z nás.
·         Bitcoin
·         Litecoin
·         Ethereum
·         Ripple
První z nich bude znát jistě každý z nás. Bitcoin je trendem posledních několika let a určitě jsme všichni slyšeli, že nějaký IT nadšenec pohádkově zbohatl jen proto že kdysi nakoupil velké množství krypotoměny, která neměla žádnou hodnotu.
Díky popularizaci bitcoinu však jeho hodnota raketově vyrostla nahoru. Je to prosté. Stejně jako u akcií nebo jakékoliv jiné burzovní komodity s růstem zájmu roste i popularita.
programování na pc.jpg
A i když se stejně jako v případě bitcoinu jednalo na počátku o měnu ve kterou nikdo neměl skoro žádnou důvěru narostla do statisícových hodnot.
Svou největší slávu zažil bitcoin na konci roku 2017, kdy hodnota1 BTC činila v přepočtu 300 000 Kč. Stačilo tedy vlastnit 10 BTC a mohli jsme být milionářem. S růstem virtuální měna se začaly objevovat další kryptoměny jako je Litecoin či Ripple. Některé z nich byly snahou firem udržet trend s rostoucí popularitou.
To ovšem narušovalo princip kryptoměny, kterým je svobodná měna, která není kontrolována žádnou třetí stranou. Tedy obchod probíhá pouze mezi kupujícím a prodejcem. Jedná se o snahu odpoutat se od bankovního systému.