Jak by měla vypadat ideální garáž.

Posted by on 24.1.2019

·         Parkovací místo není dobré podceňovat, i když někomu může připadat garáž v domě zbytečná. Ale i přes vyšší investici vám přinese mnoho nesporných výhod. Auto zde bude ve větším bezpečí a bude chráněné před nepříznivým počasím a teplotními výkyvy. Mnoho lidí jistě ocení, že z domu do auta dojdou suchou nohou. Do garáže také můžete umístit

Jak by měla vypadat ideální garáž.

·         Parkovací místo není dobré podceňovat, i když někomu může připadat garáž v domě zbytečná. Ale i přes vyšší investici vám přinese mnoho nesporných výhod. Auto zde bude ve větším bezpečí a bude chráněné před nepříznivým počasím a teplotními výkyvy. Mnoho lidí jistě ocení, že z domu do auta dojdou suchou nohou. Do garáže také můžete umístit technické vybavení domu, které by vám v domě zbytečně zabíralo místo.
dům s garážemi
·         Stavba garáže není levná záležitost. Je lepší udělat ji trochu větší, protože nároky a auta se neustále zvětšují. Garáž může sloužit nejen pro parkování auta, ale můžete tam uskladnit i zahradní nářadí, sekačku, kola atd.
·         Velikost garáže nám určují normy. Výška by měla být 2,1 m a délka 4,25 m. Toto jsou však minimální rozměry, v praxi se pro jeden automobil doporučuje 6 x 3,5 m. Po dvě auta 6 x 6,5 m. Norma rovněž nařizuje, že garáž musí být odvětrávaná. Vybírat můžeme mezi ventilací nucenou a přirozenou.
·         Rozhodně se nevyplatí šetřit na vratech. Garážovými vraty se nejčastěji dostávají zloději do domu. I proto musí vrata splňovat mnoho požadavků. Musí odolávat vypáčení a vylomení.
dvoje garážová vrata
·         Garážová vrata můžou obsahovat i zabudované dveře, které nám usnadní průchod pro menší věci, které se v garáži nacházejí. Pokud chcete i dveře z garáže rovnou do domu, musí také splňovat řadu kritérií, a to zejména požárně bezpečnostní kritéria. Vrata se zpravidla vyrábějí ve třech variantách, tou nejpoužívanější jsou vrata sekční, dále máme vrata sekční posuvná, která se vysouvají podél boční zdi a klasická vrata křídlová.
·         Velký komfort nám přinese elektrické ovládání, pro vytápěné garáže jsou novinkou na trhu extra rychlé elektrické pohony.  Vrata můžou být ovládána i dálkově pomocí ovladače nebo z chytrého telefonu, pokud si zvolíte tuto možnost, nezapomeňte na vjezdovou bránu, tato kombinace vám výrazně urychlí zajíždění do garáže.

Jak by měla vypadat ideální garáž.
3.4 (68.57%)7