Jak dlouho vydrží plastová okna?

Posted by on 3.10.2017

Při výběru oken byste měli zohlednit to, kde budou sloužit a případně se poradit, zda typ, který jste si vybrali je vhodný právě pro vás. Vyvarujete se tak případu, kdy po instalaci oken zjistíte, že okna nepřinesla to, co od nich očekáváte. Zohlednit nejen otázku tepelné izolace, ale i ochrany před hlukem nebo parametrů bezpečnosti

Jak dlouho vydrží plastová okna?

Při výběru oken byste měli zohlednit to, kde budou sloužit a případně se poradit, zda typ, který jste si vybrali je vhodný právě pro vás. Vyvarujete se tak případu, kdy po instalaci oken zjistíte, že okna nepřinesla to, co od nich očekáváte. Zohlednit nejen otázku tepelné izolace, ale i ochrany před hlukem nebo parametrů bezpečnosti se rozhodně vyplatí.
 stěna budovy
Vlastní životnost oken záleží především na tom, zda jim budete věnovat alespoň minimální péči a údržbu, kterou doporučuje výrobce. Déle budou samozřejmě sloužit okna, ke kterým se budeme lépe chovat a chránit je před poškozením.
 
Správný výběr
Otázka volby materiálu je sice důležitá, ne z hlediska parametrů, kde mají okna prakticky srovnatelné vlastnosti. Při výběru materiálu je třeba myslet na to, že například do vlhkých prostor se dřevěná okna nehodí, protože by mohlo dojít k poškození jejich povrchové úpravy. Do zimních zahrad nebo pro rekonstrukci vlhkých starých domů zvolte raději plastová okna, nebo pak dražší hliníková okna.
 
Plastové prvky, zejména dveře nejsou příliš vhodná tam, kde jsou vystavena velmi intenzivnímu používání. Do společných prostor bytových domů se hodí spíše výrobky z hliníku, které vydrží i drsnější zacházení.
 
Údržba
Plastová okna se často prezentují jako bezúdržbová, ale to se týká jen jejich povrchu. U všech moderních oken, která jsou osazena tzv. celoobvodovým kováním, je třeba kování promazávat a seřizovat. Pokud údržbu zanedbáte, nemusejí okna časem správně těsnit, často pak i drhnou a může dojít až k jejich poškození.
 kaktusy na okně
Pokud si pořídíte dražší dřevěná okna a nebudete je pravidelně podle návodu od výrobce ošetřovat balzámem, časem se to negativně projeví na jejich vzhledu.
 
Záruka a servis
Kvalita oken i montáže se neprojeví hned, ale první problémy se mohou objevit už první zimu a časem se budou zhoršovat. Někdy je potřeba servis až po dlouhé řadě let. Už při výběru oken byste měli myslet na to, že stejně důležité jako je kvalita služeb, je i spolehlivý dodavatel.

Jak dlouho vydrží plastová okna?
Ohodnoťte příspěvek