Novinka od Vodafone internet věcí

Posted by on 22.9.2017

–          V současné době se spustila a testuje síť v Praze, Brně, Ostravě a v Českých Budějovicích. Tato novinka (internet věcí) umožňuje například dálkové odečety energií, měření v dopravě nebo automatizaci budov i průmyslu. –          Česká republika se tak díky Vodafone, jako první země zařadí například mezi Španělsko a Nizozemsko, které budou tuto komunikační technologii internet věcí nabízet všem

Novinka od Vodafone internet věcí

–          V současné době se spustila a testuje síť v Praze, Brně, Ostravě a v Českých Budějovicích. Tato novinka (internet věcí) umožňuje například dálkové odečety energií, měření v dopravě nebo automatizaci budov i průmyslu.
–          Česká republika se tak díky Vodafone, jako první země zařadí například mezi Španělsko a Nizozemsko, které budou tuto komunikační technologii internet věcí nabízet všem zákazníkům. 

tablet

–          Jako první nabídne službu internet věcí firemním zákazníkům, kteří už využívají takzvaný český internet věcí.
–          Tato technologie je podobná nám známému LTE. Podporuje ji 40 světových telekomunikačních operátorů. Sítě by měli zajistit nasazení i několik milionů zařízení, velmi nízkou spotřebu energie, levný telekomunikační hardware a nenáročný přenos dat.

–          Podobnou technologii zatím v česku nikdo nenabízí a Vodafone tak bude prvním na trhu. T-mobile teprve spolupracuje na budování sítě pro internet věcí s jednou společností, vlastní síť budují i České Radiokomunikace.

–          Co je internet věcí vlastně zač?
–          Chytré přístroje, které jsou schopny se připojovat na internet a komunikovat mezi sebou pomocí této světové počítačové sítě.
–          Jde o zařízení, která umožňují sledování nebo ovládání některých funkcí na dálku. Připojíte se k nim pouze s pomocí chytrého telefonu nebo počítačového tabletu přes internet, i když je uživatel na druhém konci planety.
–          Tuto počítačovou síť mohou celosvětově užívat nejrůznější rekordéry, meteorologické stanice, ale třeba také chytré žárovky, u kterých je možné teplotu a světlo řídit na dálku.

mobil

–          Obchodním partnerům se dodá konektivita k užívání zařízení, které si sami vyrobí a pak uvedou na trh.
–          Vestavěná zařízení se propojí s internetem. Propojení zařízení by mělo být bezdrátové a mělo by přinést nové možnosti vzájemné komunikace mezi jednotlivými systém a také přinést nové možnosti jejich ovládání, sledování a zajištění pokročilých služeb. 

Novinka od Vodafone internet věcí
Ohodnoťte příspěvek