Online hra jménem Diablo

Posted by on 21.2.2020

Americká společnost Blizzard Entertainment je mezi hráči dobře známá. Jedná se o společnost, která vyvíjí a publikuje počítačové hry. Byla založena 8. února 1991 Frankem Pearcem, Allenem Adhamem a Mikem Morhaimem a dodnes sídli v Kalifornii. Tato společnost se proslavila zejména sériemi her Warcraft a Diablo, o kterém si povíme v následujících řádcích. První díl Diabla vyšel

Online hra jménem Diablo

Americká společnost Blizzard Entertainment je mezi hráči dobře známá. Jedná se o společnost, která vyvíjí a publikuje počítačové hry. Byla založena 8. února 1991 Frankem Pearcem, Allenem Adhamem a Mikem Morhaimem a dodnes sídli v Kalifornii. Tato společnost se proslavila zejména sériemi her Warcraft a Diablo, o kterém si povíme v následujících řádcích.
První díl Diabla vyšel 31. prosince roku 1996 v USA. Hra měla opravdu velký úspěch. 24. listopadu 1997 společnost Sierra Entertainment vydala datadisk s názvem Hellfire.
červená Karkulka
Všechny díly Diabla jsou role-playing games (RPG), což je druh her, ve které si hráč vybere jednu z postav, za níž bude hrát. Je to 2D hra, kde hráč k ovládání potřebuje myš a klávesnici, na které aktivuje schopnosti. Na začátku si vybere ze tří charakterů, kterými jsou válečník (warrior), kouzelník (sorcerer) a zlodějka (rogue). Děj hry se odehrává ve vesničce Tristram v království Khandaras, kde dříve vládl král Leoric. Po jeho smrti však v zemi nastal chaos a v katakombách pod zdejší katedrálou sídlí opravdové zlo. Zde začíná hráčova cesta v poražení zla.
dálkový ovladač her
Druhým dílem je Diablo II, které vychází v červnu roku 2000. Příběh má návaznost na předchozí díl. Máme na výběr z pěti různých postav. Těmi jsou Amazonka, Necromant, Čarodějka, Barbar a Paladin. V roce 2001 byla hra rozšířena o datadisk s názvem Lord of Destruction, který nám (mimo jiné) přidává další dva charaktery – Druid a Assassin.
Diablo III je třetím a zatím i posledním dílem této slavné série. Hra byla představena 28. červa 2008 v Paříži a vydaná 15. května 2012. Oproti předchozím dílům byla přepracovaná do 3D, pohled kamery však zůstal stejný. I tento díl má datadisk s názvem Reaper of Souls, který si hráči poprvé mohli zahrát 25. března 2014. K základním čtyřem dějovým AKTům se přidává pátý a k pěti charakterům (Barbarian, Demon Hunter, Monk, Witch Doctor a Wizard) se přidává Crusader a Necromancer, spolu s dalšími novinkami.
Samotný děj se odehrává 20 let po skončení předchozího dílu Diabla ve světě Sanctuary. Začíná v Novém Tristramu, což je zcela přestavěné a obnovené město z prvního Diabla. V klášteře se ukrývá prastarý svitek, ukrývající temné proroctví, jež stařík Deckard Cain se svou učednicí Leah zkoumali. Ovšem na klášter spadne meteorit, který udělá ohromnou díru, do které spadne i stařík, kterého se vydáváme hledat.