Popruhy se zkrátka hodí na všechno

Posted by on 8.8.2018

Kdo by se někdy nesetkal s tím, že by si posteskl, jak by se mu hodil alespoň provázek, že by si mohl leccos připevnit nebo svázat. Existuje ještě lepší pevný pomocník, co unese nějakou tíhu a nezlomí ho to, v tomto případu vlastně neroztrhá. Jedná se o popruhy, kterých je na trhu skutečně velké množství

Popruhy se zkrátka hodí na všechno

Kdo by se někdy nesetkal s tím, že by si posteskl, jak by se mu hodil alespoň provázek, že by si mohl leccos připevnit nebo svázat. Existuje ještě lepší pevný pomocník, co unese nějakou tíhu a nezlomí ho to, v tomto případu vlastně neroztrhá. Jedná se o popruhy, kterých je na trhu skutečně velké množství a také jejich využití je široce obsáhlé. Nejvíce je můžeme vidět na brašnách, batozích, kabelách nebo taškách, ale výborné jsou i na přenos třeba fotoaparátů nebo kamer, kdy se pevně drží na nějaké části našeho těla, například krku a ruce máme volné. Využijí se při stěhování, čalounění, uchycení žíněnek nebo matrací, ale také jako pásky nebo výplety na sáňky. Ten výčet je poměrně delší, ale nic méně je známý.

kabelka

Druhy popruhů

  1. Polypropylénový – patří mezi nejběžnější a také nejprodávanější. Také se dá zakoupit v různém barevném provedení a šířce a délce. Některé mají prošité pruhy z obou stran, což vypadá velice pěkně. Prakticky se hodí všude, dokonce právě i k opravě saní.
  2. Polyesterový – můžeme jej vidět na tenisových sítích, kde vyzařuje skutečnou pevností a kvalitou materiálu. Ovšem využívá se pro svoji pevnost právě i při stěhování těžkých břemen. Lze je zakoupit i s upínací přezkou, to má zase velkou výhodu na připevnění materiálu nebo předmětů při přepravě, kdy si zajistíme bezpečnost stability.

popruh

  1. Polyamidový – jedná se o velmi pevný a odolný výrobek, který asi nejčastěji vidíme na hodinkách. V nabídce jsou opět různé barvy, síly a rozměry.
  2. Na klíčenky – existuje skutečně mnoho produktů v této oblasti, barevné, s potiskem, krátké, dlouhé, ale všechny mají jedno společné a to je kvalita a pevnost.
  3. Čalounický – opět je zde pestrá škála a v pevnosti materiálu je neocenitelný. Vyrábí je jutový, gumotextilní nebo textilní. V podstatě jeho využití je v oblasti u klasického čalounění nebo na méně zatěžovaných místech například u křesel.
  4. Další – bavlněný, na opasky, ale i na vodítka a postroje pro pejsky, kočky, ale například i koně. Zde vynikají svojí stabilitou a nekloužou.