Vyzkoušejte dánský recept na štěstí u vás doma

Posted by on 4.10.2017

Co je vlastně pojem hygge a co znamená? V překladu je to velmi jednoduché. Pojem hygge se snaží najít radost v každodenních situacích. O snaze cítit se dobře za všech okolností a co nejvíce se rozmazlovat, obklopovat se věcmi nám příjemnými a trávit čas s lidmi, s nimiž se cítíme dobře. Rozhodně byste se ani neměli stresovat kvůli maličkostem,

Vyzkoušejte dánský recept na štěstí u vás doma

Co je vlastně pojem hygge a co znamená? V překladu je to velmi jednoduché. Pojem hygge se snaží najít radost v každodenních situacích. O snaze cítit se dobře za všech okolností a co nejvíce se rozmazlovat, obklopovat se věcmi nám příjemnými a trávit čas s lidmi, s nimiž se cítíme dobře. Rozhodně byste se ani neměli stresovat kvůli maličkostem, které za to nestojí. Jít na procházku nebo si dopřát kvalitní a dobrou kávu, poslechnout si dobrou hudbu, zachumlat se do měkké deky a jen tak lenošit na gauči nebo v oblíbeném křesle a dívat se přitom z okna…pro každého to samozřejmě bude trochu něco jiného.
 dívka u lampy
·         ZAČNĚTE U SEBE DOMA
Než se změníte z nabručeného a vždy nespokojeného Čecha na usměvavého Dána, bude to asi chvilku trvat, ale na proměně domova můžete zapracovat okamžitě. Stačí se obklopit věcmi, které se nám líbí a věcmi, které v nás navozují příjemné pocity, tak jako to dělají skandinávské národy.
Tamní život se odehrává hlavně doma – nekonečné zimy, dlouhé večery a záliba v designu udělali z jejich domovů doslova svatyně světla a pohodlí. Vládne tam klidná a příjemná atmosféra, převládají přírodní materiály – dřevo, kůže, slaměné koše, kovové doplňky, mnoho měkkých polštářků a plédů, do nichž se můžete zachumlat a zahřát se. Zkrátka vše, co je příjemné a obyvatelům se líbí.
kolo u radiátoru

·         OBKLOPTE SE LÁSKOU

Hygge ale není jen o zařízení bytu, to je jen součást dělání si hezky – důležité je změnit myšlení a dělat věci, které máme rádi a být s lidmi, které milujeme.
Ráno začněte společnou snídaní. Zvlášť když víte, že vás čeká náročný den a nikoho z blízkých neuvidíte – vstaňte o patnáct minut dřív a připravte pro své blízké snídani na prostřeném stole a svátečním porcelánu – o to víc si ji společně vychutnáte. Vyrazíte do práce nabiti pozitivní energií a den bude veselejší.
 

Vyzkoušejte dánský recept na štěstí u vás doma
Ohodnoťte příspěvek