Za mě myje myčka

Posted by on 21.2.2020

Myčka na nádobí je kuchyňský spotřebič, na který mnoho hospodyněk nedá dopustit. Jednak máte po jídle hned uklizeno a ani větší návštěva nebo nějaká oslava vám nepořádek v kuchyni nezapříčiní a pak se také šetří voda. Protože umývání nádobí v myčce je šetrnější než pod tekoucí vodou. Vkládání nádobí do myčky a jeho následné vyklízení je také

Za mě myje myčka

Myčka na nádobí je kuchyňský spotřebič, na který mnoho hospodyněk nedá dopustit. Jednak máte po jídle hned uklizeno a ani větší návštěva nebo nějaká oslava vám nepořádek v kuchyni nezapříčiní a pak se také šetří voda. Protože umývání nádobí v myčce je šetrnější než pod tekoucí vodou. Vkládání nádobí do myčky a jeho následné vyklízení je také činnost, kterou můžete svěřit i menším dětem a budete je tak zapojovat do chodu domácnosti.

nádobí

Druhy myček

·         Stolní myčky
Pokud nemáte myčku kam v kuchyni postavit nebo ji nelze z důvodů nedostatku místa zabudovat do linky, případně je pro vás běžná myčka příliš velká, tak sáhnete po stolní. Vejde se do ní 6-8 sad nádobí, záleží na výrobci. Můžete ji mít umístěnou nahoře na lince.

·         Vestavěné myčky
Máte-li novou linku nebo se chystáte si ji nechat udělat, počítejte do ní již s myčkou, aby byla skrytá za stejnými dvířky, jako má linka a nerušila tak oko. Prodávají se ve dvou šířích 45 a 60 cm, podle toho se do nich také vejde různý počet sad nádobí. Maximálně však 16 sad.

·         Volně stojící myčky
V případě, že dokupujete myčku později a není již v lince místo, kam ji dát, tak ji můžete přistavit, ale vždy musíte dbát na to, aby byl zajištěn přívod vody a elektřiny a odvod odpadních vod. Seženete je ve dvou šířích, stejně jako vestavěné.

Před koupí myčky se soustřeďte u výběru na následující body:
·         Rozměry
·         Hlučnost
·         Energetická třída
·         Spotřeba vody
·         Kapacita
·         Ovládání
·         Programy, funkce a vnitřní vybavení
·         Cena

tablety

Výrobce již obvykle doporučuje vhodné mycí prostředky, které byste měli používat, ale konečný výběr je na vás. Je třeba jich vícero vyzkoušet. U některých kapslí se vám může stát, že se vám třeba zcela v zásobníku nerozpustí, stejně tak prášek. Existují již také tekuté mycí prostředky. Uvidíte sami, co vám přinese největší spokojenost. Nezapomeňte také pravidelně doplňovat lesk a sůl a myčku čistit.